• This forum is strictly intended to be used by members of the VS Battles wiki. Please only register if you have an autoconfirmed account there, as otherwise your registration will be rejected. If you have already registered once, do not do so again, and contact Antvasima if you encounter any problems.

For instructions regarding the exact procedure to sign up to this forum, please click here.
  • We need Patreon donations for this forum to have all of its running costs financially secured.

Community members who help us out will receive badges that give them several different benefits, including the removal of all advertisements in this forum, but donations from non-members are also extremely appreciated.

Please click here for further information, or here to directly visit our Patreon donations page.
  • Please click here for information about a large petition to help children in need.

Turkish Discussion Thread

Status
Not open for further replies.
Multiversal level Türk dizisi nasıl olur acaba Türklerin en son uzay la ilgili film çekerken türklerin uzayla imtihanı tek yapıtları ydi herhalde 0 CGİ yüzüklerin efendisinden fazla oscari hak etti 😅
Şu an max 3-A oda necati

Bunlar bazı çok güçlü Tanrılar.

Tengri – Gök tanrısı. Her şeyin yaratıcısıdır. Tengri, Göksel küreyi kontrol eden Türk panteonunun ana tanrısıydı.

Erlik – Ölülerin ve yeraltı dünyasının tanrısı. Panteondaki orijinal tanrılardan birisidir. 9 oğlu ve 9 kızı vardır.

Od Ata veya Öd-Ögöd – Zaman tanrısı. Türk mitolojisinde zamanın kişileştirilmesi olarak görülür. Genellikle zaman atı ve Ödlek ile görülür

Kovak – Gökyüzünün tanrısı. Her gün yeni bir güneş çıkmasına sebep olur; Bu nedenle Yelbegen tamamen karanlığa neden olmak için onu avlamaya çalışır.

Buda bir tane yaratık.

Albastı – Dişi şeytan ruhudur. Kafkas Dağları'ndaki folklorda bulunan, kökenleri sümer mitolojisine kadar uzanan, suçluluğun kişileştirilmesi olan eski bir kadın ruhudur.

Aslinda Türk mitolojisinde
Evren, gezegen,dağ, ve birçok insanüstü profiler çıkar
Belkide sadece evren ölçeği sıkıntılı olabilir tarihi mit ler olduğu için evrenin tam bir evren modeli yoktur galaxy bile ? Çoklu güneş sistemi olabilir

Kovak – Gökyüzünün tanrısı. Her gün yeni bir güneş çıkmasına sebep olur; Bu nedenle Yelbegen tamamen karanlığa neden olmak için onu avlamaya çalışır.
"Güneş çıkmasına sebep olur" ifadesi gayet güzel ayrıca birçoğu Abstract Existence Type 1 garanti alıyor.

Doğru söylüyorsun ben bunu yapmayı düşünüyordun zaten. Sadece bir seri falan bulmalıyım
Jean-Paul roux var sanırım yabancı yazar hem tercüme hemde yabancı kaynak sunarken sıkıntı olmaz ama ondanda da olaylardan çok açıklamalar vardır

Bazılarının eskiden taptığı veya hala talmakta olduğu irl din tanrıları profilleri yapılması yasak.

Mesela yunan mitolojisi Zeus yok ama başka versalarda adı Zeus olan Zeusa benzeyen karakterlerin profili var.

Allah falan da o yüzden yok.

Tanrı statüsünü olmayan veya kimsenin tarihsel olarak veya şu an tapmadığı mitolojik karakterler yapılabilir sadece. örnek olarak İsfendiyar ve Rüştem.

Ketçap o
Ketçap olduğunu ben de duydum ondan sordum zaten de bu headcanon mu doğrulanmış bir şey mi? Kemiklerin içinde de zaten bi miktar kan bulunur normalde ve Sans ölü de değil ayrıca gözleri de var galiba.

Ketçap olduğunu ben de duydum ondan sordum zaten de bu headcanon mu doğrulanmış bir şey mi? Kemiklerin içinde de zaten bi miktar kan bulunur normalde ve Sans ölü de değil ayrıca gözleri de var galiba.
Headcanon ama başka açıklaması yok. Sana bir iskelet değil ve kemikleri yok. Undertalede canavarlar büyüden oluşur o yüzden ölünce toz oluyorlar

Herkese merhaba, tanıştığımıza memnun oldum.
Bir arkadaşım bana bu konunun linkini verdi.
bu bir zevk çocuklar.
Doğrusu, bu Wiki'de ara sıra Türk'ün de olduğunu bilmiyordum. Hayat birçok dönüş alır hahahaha

Her neyse, işte Selçukluların ilginç bir videosu.
paylaşmak istedim:

Buraya geldiğine sevindik
Bu Wikide sanırım sandığımızdan çok daha fazla Türk var
Güzel vidyo 💪

Herkese merhaba, tanıştığımıza memnun oldum.
Bir arkadaşım bana bu konunun linkini verdi.
bu bir zevk çocuklar.
Doğrusu, bu Wiki'de ara sıra Türk'ün de olduğunu bilmiyordum. Hayat birçok dönüş alır hahahaha

Her neyse, işte Selçukluların ilginç bir videosu.
paylaşmak istedim:

Merhaba dostum. Geldiğine sevindim, umarım keyfini çıkarırsın.

Klon kirliyken fırtına askerlerinin nasıl parlak olduğunu fark ettiniz mi? (Amaçlarına nasıl hizmet ettiklerini ve şimdi yerlerini yeni bir beceriksiz insan grubunun aldığını gösterir)

Status
Not open for further replies.
Back