• This forum is strictly intended to be used by members of the VS Battles wiki. Please only register if you have an autoconfirmed account there, as otherwise your registration will be rejected. If you have already registered once, do not do so again, and contact Antvasima if you encounter any problems.

For instructions regarding the exact procedure to sign up to this forum, please click here.
  • We need Patreon donations for this forum to have all of its running costs financially secured.

Community members who help us out will receive badges that give them several different benefits, including the removal of all advertisements in this forum, but donations from non-members are also extremely appreciated.

Please click here for further information, or here to directly visit our Patreon donations page.
  • Please click here for information about a large petition to help children in need.

Turkish Discussion Thread

Status
Not open for further replies.
Bu arada Tier 1 Tensura ne zaman geliyor 🗿
Web Novel ve ona bağlı After Stories yıllar önce bitti. Şuanki kozmolojinin üzerine bir yükseltmenin olucağını sanmıyorum. Şuanki Web Novel Kozmolojisi :

Hayali Uzay ( 2A), Tensura Çoklu Evreni (2C) (Birkaç Paralel Evren içeren Dünya), Gerçek Dünya (Low 2C), Yer Altı dünyası, Ruhsal Dünya gibi Ekstra Boyutlar.

Light Novel resmi çevirisi şuan Cilt 15 te. Şuan Kardinal Dünya (En azından Low 2C). Yeraltı Dünyası, Ruhsal Dünya, Rimuru'nun Midesi (Farklı bir Boyut yada Cep Boyutu) gibi ekstra boyutlara sahibiz.

Fan Çevirisine göre 15-20. Cilt arasında Kozmolojinin Evrenler Arası Alem (4D - 2C-yapıların yüzdüğü 5D Deniz) ile birlikte Low 1C (5D) olacağını varsayabiliriz ama resmi çeviri gelene kadar bunun için bir crt yapılmayacak.

Özetle Light Novel için her şey mümkün ama zaman gösterecek.

Web Novel ve ona bağlı After Stories yıllar önce bitti. Şuanki kozmolojinin üzerine bir yükseltmenin olucağını sanmıyorum. Şuanki Web Novel Kozmolojisi :

Hayali Uzay ( 2A), Tensura Çoklu Evreni (2C) (Birkaç Paralel Evren içeren Dünya), Gerçek Dünya (Low 2C), Yer Altı dünyası, Ruhsal Dünya gibi Ekstra Boyutlar.

Light Novel resmi çevirisi şuan Cilt 15 te. Şuan Kardinal Dünya (En azından Low 2C). Yeraltı Dünyası, Ruhsal Dünya, Rimuru'nun Midesi (Farklı bir Boyut yada Cep Boyutu) gibi ekstra boyutlara sahibiz.

Fan Çevirisine göre 15-20. Cilt arasında Kozmolojinin Evrenler Arası Alem (4D - 2C-yapıların yüzdüğü 5D Deniz) ile birlikte Low 1C (5D) olacağını varsayabiliriz ama resmi çeviri gelene kadar bunun için bir crt yapılmayacak.

Özetle Light Novel için her şey mümkün ama zaman gösterecek.
Light novel daha resmi bir çeviriydi değil mi? Bunun dışında hikaye ve olay örgüsünün aynı olduğunu biliyorum ama yanılıyor da olabilirim.

Böyle bir ifadede, aynı düzlemde, tamamen paralel, açısal olarak birbirileri ile kesişmeyen ve birbirine değmeyen evrenler olduğu biliniyorsa, evet, okyanus 5 boyutlu olabilir. Ancak bu evrenlerin yan yana değil, sanırım alt alta paralel olması gerekir. Aynı şey GoW'da bu bağlam ve ekstra bağlamlarla işe yaramıştı.

Last edited:
Light novel daha resmi bir çeviriydi değil mi? Bunun dışında hikaye ve olay örgüsünün aynı olduğunu biliyorum ama yanılıyor da olabilirim.
Web Novel makine çevirisi dir. Bu yüzden bağlamın önemli olduğu yerlerde orijinal japonca çeviriyi sıklıkla kullanıyoruz.
Light Novel Cilt 20'ye kadar çıkış yaptı ve devam ediyor. Cilt 15 e kadar resmi çeviriye sahip Ağustosta Cilt 16 resmi çevirisi yayınlanacak.

Web Novel ile Light Novel farklı hikaye ama bir çok şey benzer (mekanikler, karakterler, yetenekler). Web Novel biraz daha zindan oyunları tarzında yazılmış hikaye açısından nispeten zayıf. Light Novel hikaye açısından güçlü ve detaylı.

Web Novel ile Light Novel farklı hikaye ama bir çok şey benzer (mekanikler, karakterler, yetenekler). Web Novel biraz daha zindan oyunları tarzında yazılmış hikaye açısından nispeten zayıf. Light Novel hikaye açısından güçlü ve detaylı.
Hmmm anlıyorum. Yani Light Novel hikayenin gidişatına daha çok önem veriyor ancak güç, savaş mekanikleri ve yetenekler neredeyse aynı. Doğru mu anladım bilmiyorum.

Böyle bir ifadede, aynı düzlemde, tamamen paralel ve birbirine değmeyen evrenler olduğu biliniyorsa, evet, okyanus 5 boyutlu olabilir. Ancak bu evrenlerin yan yana değil, sanırım alt alta paralel olması gerekir. Aynı şey GoW'da bu bağlam ve ekstra bağlamlarla işe yaramıştı.
Durum biraz daha farklı ve deniz derken uzayı kastettim.

Veldanava olarak bilinen varlık (İlk Gerçek Ejderha) hiçlikten kozmolojiyi yaratıyor. Zayıf Dünyalar var, Kardinal Dünya var. Zayıf Dünyalardan birkaçını yok edebilecek karakterler (Gerçek Ejderhalar) Kardinal Dünya ya hiçbir şey yapamıyor. Bu Dünyaların hepsi aralarında boşluklar olacak şekilde (evrenler arası alem) daha büyük bir yapının içerisinde bulunuyor. Fan çevirisini okuyalı uzun zaman olsada hatırladığım kadarıyla böyle. (resmi çeviri kozmolojisi ve yaratılış ile ilgili yerlerin çoğuna henüz gelmedi )

Veldanava olarak bilinen varlık (İlk Gerçek Ejderha) hiçlikten kozmolojiyi yaratıyor. Zayıf Dünyalar var, Kardinal Dünya var. Zayıf Dünyalardan birkaçını yok edebilecek karakterler (Gerçek Ejderhalar) Kardinal Dünya ya hiçbir şey yapamıyor. Bu Dünyaların hepsi aralarında boşluklar olacak şekilde (evrenler arası alem) daha büyük bir yapının içerisinde bulunuyor. Fan çevirisini okuyalı uzun zaman olsada hatırladığım kadarıyla böyle. (resmi çeviri kozmolojisi ve yaratılış ile ilgili yerlerin çoğuna henüz gelmedi )
Sanırım mantık, Veldanava'nın bu ilkel boşluğun içerisinde kozmolojiyi aralıklar halinde yaratması. (Sanırım doğru anladım ancak yanlışım varsa düzeltin)

Ancak bir boşlukdan ziyade, mükemmel bir şekilde paralel olduğunuz, aynı fiziksel düzlemde, birinin diğerinin altında var olduğu ayrıca fiziksel ve açısal olarak hiçbir şekilde birbiri ile kesişmediği bir düzlem 5 boyutlu bir uzay olabilir. Fakat ufakda olsa temel var, ifadenize ekleyecek ekstra bir bağlamınız varsa, neden olmasın.

Bu ayet neden GoW ile çok uyumlu

Asıl MGF ile uyumlu.
Acausality Tip 4 bağlamları ve hatta featleri, causality manipleri, fate manip, CM ve AE gibi diğer haxlar birbirine aşırı derecede çok benzer. Bunun dışında evet MG ile de uyumluluğu var ancak şanslıyız ki biz yükseldik.(Tier 2 iyi olduğu kadar da baydırıcı)

This thread is for people who are native speakers of Turkish or those who can read or write the language. Here people can talk Turkish verses like Kral Şakir or some novels or just talk in Turkish in general

If you do not know Turkish and do not have a translator, I do not recommend you to join here, but I will not block you
Does Kazakh count as Turkish?

Status
Not open for further replies.
Back